BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább zuhan a kínai tőzsde

2007. június 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rosszul kezdődött a hét a kínai befektetők számára, az index a múlt hét szerdai, közel hétszázalékos esés után hétfőn újabb 8,3 százalékkal került lejjebb. Ezzel már 15,3 százalékkal áll alacsonyabban az ugyancsak múlt héten elért, napon belüli abszolút csúcsnál.
A világ részvénypiacait a hétfői zuhanás nem rengette meg különösebben. A professzionális befektetők körében általános a vélemény mind Kína-, mind világszerte, hogy az idén 62, tavaly 130 százalékkal emelkedő kínai indexnek bőven van helye esni, az árfolyamok az utóbbi időben már erősen túlhajtottak voltak. Az esést a múlt héten a kormány indította el azzal, hogy rajtaütésszerűen 0,3 százalékra emelte a tőzsdei ügyletek adóját az addigi 0,1 százalékról. Paradox módon a befektetők most éppen a kormánytól várják a megváltást, a legtöbb elemzői vélemény megemlíti, hogy bár a mostani esés indokolt volt, a kínai piac többek között azért sem fog hosszabb távon gyengülni, mert a kormány nem hagyja majd (egyes pletykák szerint ezért is adott engedélyt már hétfőn négy új alap indítására a kínai hatóság).

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet