Hétfő délelőtt az euró árfolyama lényegében nem változott az előző kereskedési naphoz képest. A közös európai devizáért 249,80 forintot adtak a bankközi piac nyitása után, és a kurzus nem is mozdult jelentősen kora délutánig, devizakereskedők beszámolója szerint „szinte semmi nem történt”. Nagyjából 14 óra környékén viszont – régiós társaival egyetemben – hirtelen gyengülni kezdett a forint. A folyamat hátterében külső tényezők álltak, a mexikói és brazil fizetőeszköz lejtőre került, és ezzel párhuzamosan a többi feltörekvő piaci devizától – köztük a forinttól – is igyekeztek megszabadulni a tengerentúli invesztorok. Az euró jegyzése ennek eredményeként 250,70 forintra erősödött, majd 250,30 forintra korrigált. Közben a dollár jegyzése a nemzetközi piacokon bekövetkező változások hatására 20 fillérrel, 185,70 forintra gyengült a bankközin.
Nem változtak érdemben a referenciahozamok az állampapírok másodlagos piacán. Az éven túli lejáratok 1-2 bázisponttal tértek ki, míg az éven belüli benchmarkok esetében semmilyen elmozdulást nem jegyzett fel a statisztika.
