Péntek délelőtt semmi nem történt a bankközi devizapiacon, az euró árfolyama lényegében nulla forgalom mellett 249,80 körül járt, szemben a 250–250,30 forintos csütörtöki szintekkel. Délután kijöttek az amerikai makroadatok, a vártnál jobb munkaerő-piaci szám hatására a dollár erősödött az euróval szemben, majd később korrigált. Az euró árfolyama ezzel párhuzamosan 250 forint alá süllyedt, majd egy külföldi befektető tranzakcióival 250,20 forintra változtatta a kurzust. Geszti Pál, az ING devizakereskedője elmondta: a következő napokban 250 forint körüli kereskedésre lehet számítani, a forintgyengülés irányába 251,20 jelenti a határt. Ez a szint nagyon erősnek látszik, ezt csak egy, a feltörekvő piacokat vagy a forintot érintő kedvezőtlen hír hatására viheti át a piac. Az állampapírok másodpiacán csend honolt. A hozamok többsége stagnált, mindössze három esetben történt változás, azok is ellentétesen mozogtak. Az Államadósság Kezelő Központ tájékoztatása szerint a múlt héten 90,4 milliárddal, 3182,3 milliárd forintra hízott a külföldi tulajdonban lévő állampapír-állomány.
