A Montenegro Bonus d.o.o. tenderén a szlovén Petrol lett a győztes, vele kezdi meg a tárgyalásokat az állami olajvállalat vegyesvállalat alapításáról – adta hírül honlapján a szlovén olajtársaság. A Petrol 154,5 millió eurós befektetést ajánlott a létrehozni tervezett vegyesvállalatban, amely olajtermékek forgalmazásán kívül energiaipari termékeket és szolgáltatásokat kínál majd, akár a gáz- és elektromos piacon is Délkelet-Európában. A tenderen indult a Mol és az INA is. A Mol a tenderrel kapcsolatban csupán annyit közölt, hogy bár a legelőnyösebb ajánlatot nyújtotta be, a döntést tudomásul veszi és más úton kívánja a térségben piaci jelenlétét erősíteni.
