BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemaradtak a magyarok a Top Traderben

2007. május 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eléggé átrendeződött a mezőny az utóbbi időben a Top Trader nevű nemzetközi tőzsdejátékban. A hazai versenyzők, akik április végén még szépen vezették a mezőnyt – az első ötből három helyen állt magyar –, a május 30-ai adatok szerint már csak a 8., 9. és 10. helyet tudták megszerezni, 80 százalék körüli hozammal. A legjobb közöttük eddig a korábbi brókercég-tulajdonos, Doleschall György volt. Utána a magyar lista következő helyein inkább amatőrnek mondható játékosok állnak, az ötödik helyezett viszont egy kereskedési program utasításait követi konzisztensen, így szintén profinak tekinthető. Úgy tudjuk, a nemzetközi lista első helyezettje, egy bolgár résztvevő is szakember.
Amint a játékot szervező Buda-Cash Brókerháznál megtudtuk, a hazai ügyfelek általában hajlamosak magas kockázatot vállalni, ami persze néha jelentős veszteségeket okoz. Ők is jellemzően devizapárokkal üzletelnek, az esetek 60 százalékában úgy, hogy a pár egyik eleme a forint. A tőkenagyság egyébként nem befolyásolja az eredményeket, viszonylag kis összegekkel is jól lehet játszani, lehet diverzifikálni, ilyen szempontból mindegy, hogy valaki egy- vagy tízmillió forinttal játszik. (A résztvevők saját tőkéjüket kockáztatják, a minimális letét egymillió forint.)
Amint elmondták, a játékban 160 devizapárra, 11 vezető tőzsdeindexre (a BUX-ra nem), valamint nemesfémekre és olajra lehet kötni. Kezdetben voltak olyanok, akik mindent egy lapra tettek fel, és például kizárólag ezüstre vagy japán jen–ausztrál dollár kontraktusokra specializálták magukat, de ezek nem bizonyultak sikeresnek, a diverzifikáció, a tőke megosztása itt is nagyon fontosnak bizonyult.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet