Alacsony forgalom mellett, a régióval együtt erősödött a forint csütörtökön. Nyitás után 250,30 forintról 250,60 forintra változott a kurzus – ami lényegében megegyezett a szerda esti szinttel –, majd 30 fillérrel ismét gyengült az euró – számolt be a piaci eseményekről Kolba Miklós, az ING devizakereskedője, aki hozzátette: a forint régiós társaival (lengyel zloty, szlovák és cseh korona, török líra) együtt erősödött, különösebb ok nélkül, így a cseh jegybank kamatemelése sem okozott különösebb elmozdulást a bankközin. A folyamat eredményeként kora délután 250 forint körül járt a kurzus, majd a vártnál gyengébb amerikai GDP-adat után 249,50 forintig jutott. A dollár gyengült, egy zöldhasú 185,50 forintot ért, egy forinttal kevesebbet, mint egy nappal korábban.
Nagy érdeklődés jellemezte az egyéves kincstárjegyek aukcióját. A felajánlott 35 milliárd forintos csomagra 122,2 milliárdos ajánlat érkezett, a kibocsátó a nagy érdeklődés láttán 5 milliárd forinttal megemelte az elfogadott mennyiséget. A hozamok 7,20 és 7,34 százalék között szóródtak, az átlag 7,32 százalék lett, ami a szerdai másodpiaci hozamot 2 bázisponttal haladja meg. A másodlagos állampapírpiacon a rövid oldalon nem mozdultak, az éven túli lejáratokon ezzel szemben kismértékben estek a referenciahozamok: a süllyedés mértéke 1–3 bázispont volt.
