BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Peking miatt vöröslött a tőzsdetérkép

A kínai részvénypiaci szabályozás változása miatt az eladók uralták a tőzsdéket

2007. május 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Egyesült Államokban jókora mínusszal kezdtek a mutatók a Kínából indult eladási hullám miatt. (A kínai pénzügyminisztérium az eddigi 0,1 százalékról 0,3 százalékra növelte a részvénykereskedelmi adót, ennek eredményeként valamennyi fontosabb nemzetközi részvényindex gyengült.)
Az európai színtéren is az eladók voltak többségben, igaz, záráskor a jelentősebb indexek már csak csekély mínuszt mutattak. A londoni Footsie 0,1 százalékos gyengülésében szerepe volt az ABN Amróra pályázó Royal Bank of Scotland hanyatlásának, illetve a bányatársaságok – AngloAmerican, Rio Tinto, BHP Billiton – mélyrepülésének. Bár a Merrill Lynch semlegesről eladásra rontotta a GlaxoSmithKline-papírokra adott ajánlását, a gyógyszermamut kurzusa ennek ellenére 1,7 százalékkal erősödött. Emellett a Gaz de France (GdF) volt a fókuszban, sajtóhírek szerint ugyanis a párizsi parketten jegyzett vállalatra felvásárlási ajánlatot készül tenni a Suez. A spekuláció eredményeként a GdF jegyzése bő 3 százalékkal emelkedett, utóbbi társaság részvényei pedig 0,4 százalékkal drágultak.
Az amerikai piacon jegyzett cégek közül a vesztesek táborát gyarapította egyebek mellett a Honeywell, az Intel, a Merck, illetve szektortársa, a Pfizer is. Drágulást mutatott viszont a Caterpillar, s pluszban járt a Coca-Cola és az IBM is. Utóbbiak fontos szerepet játszottak abban, hogy a Dow Jones Industrial Average a kereskedés derekára visszatért kezdő szintjére a korábbi mélypontról.
A dollár erősödött az euróval szemben, a korábbi 1,3448-ról 1,3418-ra változott a keresztárfolyam.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet