BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak néhányan örülhettek

2007. május 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kezdeti pesszimista hangulat végig kitartott a budapesti parketten. A nap során 25 734 és 26 076 pont között mozgó irányadó index záráskor 100 ponttal utóbbi érték alatt tartózkodott. A vezető részvények a közel egy százalékkal 928 forintig kapaszkodó Magyar Telekom kivételével lejjebb ereszkedtek. A Mol árfolyama 4,3 milliárd forintos forgalomban 22 895 forintig hanyatlott, az 5,2 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP-papírok kurzusa 0,2 százalékkal, 9650 forintra gyengült. A Richter kereken száz forintot veszítve értékéből 37 875 forinton kötött ki. Szektortársa, az elmúlt napokban jelentősen dráguló Egis veszített lendületéből, de még így is bő egyszázalékos többlettel, 21 700 forinton fejezte be a szerdai kereskedést.
A nagyoknál sokkal jobban teljesítettek az alsóház képviselői. A Bumix ennek megfelelően 0,7 százalékos erősödéssel, 3060 pontos történelmi csúcsra ugrott. A rekorddöntésben az Egis mellett fontos szerepe volt többek között a 0,4 százalékkal, 2329 forintra emelkedő FHB-nak, illetve az egy százalékkal feljebb, 890 forintig menetelő Fotexnek, de a legjobb teljesítmény a Bumix-kosár jelentősebb tagjai közül a Rába nevéhez fűződik. A győri gépipari vállalat részvényeiért a záró szakasz végén 1675 forintot is megadtak a befektetők, ami közel öt százalékkal múlja felül az egy nappal korábbi záró árfolyamot. Bár máskor egy ilyen mértékű áremelkedéssel a nap nyertese címet is el lehetett volna nyerni, ám tegnap a Genesis és az EHEP egyaránt 20 százalékos pluszt termelt.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet