A Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója tetemes reggeli mínusz után ugyan felfelé indult, de a zárásig sem tudott átlépni a pozitív tartományba. A hosszú hétvége előtti utolsó kereskedési nap során 25 675, illetve 25 932 pont között ingadozó BUX 90 ponttal a felső érték alatt zárt. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a Mol több mint egy százalékkal, kereken 23 ezer forintig esett, a Richter pedig, 1,4 százalékot veszítve értékéből, 37 700 forinton végzett. Az OTP 6,5 milliárd forintos forgalomban elért, mindössze 3 forintos értékvesztése lényegében stagnálást jelent. A Magyar Telekom viszont 0,5 százalékos pluszt termelt, így 925 forintról startol a mai napon.
Nagy érdeklődés mutatkozott a Raiffeisen által felminősített Egis-papírok iránt, a kisebbik gyógyszercég kurzusa közel 6 százalékkal, 20 200 forintig menetelt. Ez a teljesítmény játszott főszerepet abban, hogy a Bumix 0,8 százalékos erősödéssel 3019 pontra ugorjon. A közepes kapitalizációjú részvények mozgását tükröző mutató erősödéséhez a kosárban az Egisen kívül jelentősebb súllyal szereplő papírok közül az FHB 1,2, a Rába pedig félszázalékos drágulással járult hozzá, míg a Danubius és a Fotex ellentétes irányú mozgása gátolta a nagyobb mértékű erősödést. Komolyabb emelkedéssel örvendeztette meg tulajdonosait a Bookline és a Graphisoft is, előbbi árfolyama 3,4, utóbbié pedig bő 2 százalékkal gyarapodott. A nap vesztese a Csepel volt, több mint 5 százalékos mínusszal.
