BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázszállításba ruház be a Mol

2007. május 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol-tulajdonú Földgázszállító Zrt. 48 milliárdos beruházással 2010-ig 100 kilométeres szakaszon bővíti az Ukrajna felől érkező gázvezetéket – mondta el újságíróknak Ferencz I. Szabolcs, a Mol-csoport kommunikációs igazgatója. Az MTI-Eco tudósítása szerint a jelenlegi vezeték napi 42 millió köbméter kapacitású, ezt fogják 52 millió köbméteresre bővíteni, így az ki tudja szolgálni az épülő stratégiai gáztározó igényeit is. A tízmillió köbméteres növelés kielégítheti majd a 95 millió köbméteres mai csúcsfogyasztásról addigra várhatóan 120 millió köbméteresre növekvő csúcsfogyasztási igényeket is (a gáztározóval együtt). Ez a vezeték a hazai igények kiszolgálására épül és nem versenytársa az Európa felé építendő tranzitvezetékeknek, mint a tervezett Nabuccónak vagy a Kék Áramlatnak.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet