Jól kezdett tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója, bár volt egy-két enyhe visszaesés, a nap során végig pluszban tartózkodó BUX végül 26 012 ponton zárt, ami több mint félszázalékos erősödést jelent előző napi értékéhez viszonyítva. A Mol piacán ismét izgalmas események zajlottak: a 42 milliárd forintos forgalom ugyan elmarad az előző napitól, de így is óriási. Az árfolyam pedig 2,9 százalékkal, 23 470 forintra gyarapodott, vagyis az utóbbi két kereskedési nap során több mint 5 százalékkal erősödött az olajpapír. A többi vezető részvény közül a 9,2 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP kurzusa egy százalékkal, 9460 forintra, a Magyar Telekomé pedig 0,3 százalékkal, 920 forintra süllyedt, míg a Richter szűk 1 százalékos többlete kereken 39 ezer forintos záróárat eredményezett.
A kisebb cégek papírjai esetében is vegyes volt a kép, a Bumix sokáig pluszban volt, a nap végére azonban elfogyott a lendület, 2997 pontos új értéke minimális többletet, gyakorlatilag stagnálást takar. Utóbbi mutatót negatív irányba húzta az index értékét legjelentősebben befolyásoló Egis, amelynek árfolyama fél százalékkal, 18 900 forintra gyengült. Szintén lefelé tartott az FHB és a Rába, előbbi 0,3, utóbbi pedig 0,9 százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni. A Fotex viszont a másik oldalon foglalt helyet, kurzusa közel 2 százalékkal, 897 forintra ugrott. A nap legjobbja az olajpapír után az econet.hu volt 2,3 százalékos drágulással, a legnagyobb értékvesztést pedig a Danubius és az Exbus neve mellé jegyezték fel.
