Ahogy egy nappal korábban, kedden is a hajrá volt a legizgalmasabb a Budapesti Értéktőzsdén, most viszont éppen ellentétes volt az irány. A börze irányadó mutatója ugyanis a jó kezdés utáni hullámvölgyet az utolsó két órában erőteljes emelkedéssel korrigálta, ennek eredményeként napon belüli csúcsától 44 ponttal elmaradva, 25 856 ponton végzett, ami 0,6 százalékos pluszt jelent. A BUX többletét lényegében a Mol hozta össze, az olajpapír árfolyama irdatlan, több mint 80 milliárd forintos forgalomban 2,3 százalékkal, 22 800 forintra erősödött. A többi blue chip nem követte, az OTP kurzusa 10 milliárd forintos kereskedelemben maradt 9560 forinton, a Richter 20 forintos drágulása lényegében stagnálást jelent, míg a Magyar Telekom 0,6 százalékos süllyedéssel, 923 forinton végzett.
A gyógyszerágazat másik képviselője, az Egis lejtőn töltötte a napot, szűk egyszázalékos mínusszal, kereken 19 ezer forinton végzett. Ugyanilyen mértékű gyengülést adott elő a Fotex, amelynek részvényei így 881 forinton zártak. A Danubius 0,5, a Synergon pedig 2 százalékos veszteséggel fejezte be a napot. A Rába és az FHB piacán ugyanakkor a vásárlók voltak fölényben, a győri gépipari vállalat papírjai 1,9 százalékkal értékelődtek fel, a jelzálogbankéi pedig 1,7 százalékkal kerültek többe a nap végén. A Bumix-kosárban szereplő papírok vegyes teljesítménye nyomán a „kis mutató” 0,1 százalékkal, 2996 pontra izmosodott.
