A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe egy-két lecsúszástól eltekintve minimális pluszban volt a kereskedés döntő részében, délután háromkor azonban zuhanórepülésbe kezdett. A nap során 25 987 ponton is megforduló mutató 25 610 pontig süllyedt, hogy aztán körülbelül ennél száz ponttal feljebb zárjon. Az index hirtelen visszaesését az OTP és a Richter idézte elő, de a másik két vezető részvény sem tudott erősödést produkálni.
A bankpapír árfolyama 8,8 milliárd forintos forgalomban 0,8 százalékkal, 9560 forintig esett, a gyógyszervállalat jegyzése pedig két százalékkal mérséklődött, így 38 630 forintról indul ma. A Magyar Telekom kurzusa mindössze 1 forinttal, vagyis 0,1 százalékkal, 929 forintra csökkent. Hasonló mértékű értékvesztést könyvelhettek el a Mol-tulajdonosok, papírjaik 22 290 forinton végeztek. A Richterhez hasonló utat járt be az Egis, az eladók 1,7 százalékkal kényszerítették lejjebb.
Az „alsóházat” is pesszimizmus jellemezte, a Bumix a főmutatótól valamivel elmaradva, 0,4 százalékkal, 2992 pontra gyengült. Ez a második számú gyógyszergyár lejtmenete mellett az FHB és a Rába kismértékű – egyaránt 0,2 százalékos – veszteségével magyarázható. Ugyanakkor a Danubius ugyanilyen mértékű pluszt termelt, a Fotex pedig közel egy százalékkal, 888 forintra tudott emelkedni. A nap nyertesei között volt a Genesis, a Csepel és a Pannon-Váltó 3,3–5 százalékos drágulással, a legnagyobb veszteséget pedig a Forrás-papírok szenvedték el.
