Bizonyos időszakokban hagyományosan erős a kínálat a jegyzéssel megszerezhető értékpapírokból (valamint más pénzintézeti akciókból is), ilyen például a nyári vakációkat megelőző 1-2 hónap. A garantált, valamilyen piaci mutatókhoz kötött hozamú alapokból és hasonló kötvényekből jelenleg nyolcféle kapható hat bankcsoport szervezésében. Ezek többségének hozama elsősorban kockázatosabb termékek, részvényindexek, egyedi részvények, nyersanyagok teljesítményétől függ, bár van közöttük olyan is, amely a kötvényeket, illetve a nem éppen kockázatmentes, de talán kevésbé volatilis és a diverzifikációt elősegítő ingatlanpiacot is beveszi a mutatók közé.
A Raiffeisen-kötvények kicsit kilógnak a sorból, részben a jogi forma miatt, részben pedig amiatt, hogy a kamatukat az euró/forint keresztárfolyamhoz kötötték. Ugyanakkor a kötvény sokszor reális alternatívája lehet a garantált alapoknak, ilyen, az alapokkal megegyező működésű kötvény volt a Takarékbank május elejéig jegyezhető papírja (lásd keretes írásunkat). Rendszeresen kínál hasonlókat a Citibank is, utoljára hétfőig lehetett euróban és dollárban meglehetősen egzotikus, a megújuló energia terén tevékeny vállalatok részvényindexéhez kötött kamatú kötvényeket vásárolni.
A többnyire 4–6 hetes jegyzési időszakokban általában vonzónak tűnő, 7–10 százalékos kamatnak megfelelő diszkontárfolyamon kínálják a termékeket. A bankcsoportok egy része a jegyzéshez különböző kedvezményekkel, akciókkal is igyekszik kedvet csinálni a befektetőknek. Van, ahol kedvezményes, a piacinál jóval magasabb kamatot fizetnek a tőke egy részére, igaz, csak igen rövidke időre (CIB), másutt folyószámlaköltségeket engednek el az egy bizonyos érték felett jegyzőknek (Budapest Bank). Lehet, hogy a sornak még nincsen vége, a korábbi nyilatkozatokból ítélve elképzelhető, hogy az OTP is indít még alapot ebben a negyedévben. A K&H-nál pedig értesüléseink szerint már készül a Fix Plusz 19 és az Euró Fix Plusz 4 is, lehet, hogy az uborkaszezon alatt is lesz némi kínálat.
