A Mol és az INA két-két, illetve a bosnyák föderációs kormány egy delegáltja megválasztásával az Energopetrol közgyűlésén tegnap megalakult a boszniai olajcég új vezetése. A felügyelőbizottság elnöke Robák Károly, a Mol kiskereskedelemért felelős menedzsere lett. A társaság igazgatóságát már az újonnan megalakult felügyelőbizottság választotta meg. A vezérigazgató Pávics Dragan, az INA delegáltja lett, míg a kiskereskedelemért közvetlenül felelős igazgatót a Mol küldte Takács Zoltán személyében.
A Mol–INA konzorcium 67 százalékos tulajdonába került Energopetrol jelenleg igen nehéz anyagi helyzetben van, a konzorcium a társaság beruházási programját 150 millió márkával (76,7 millió euró) fogja támogatni a következő három évben. A 67 százalékos tulajdonszerzéshez korábban már 60 millió bosnyák márkás (30,7 millió eurós) tőkeemelést hajtottak végre. A konzorcium mellett a kormány 22 százalékot birtokol a 64 benzinkutat üzemeltető társaságban, míg a fennmaradó részesedés kisbefektetők kezében van már most is.
