Jól kezdett, s a délelőttöt felszálló ágban töltötte pénteken a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, később azonban veszített előnyéből, így a nap során 26 ezer pont felett is megforduló mutató végül 0,7 százalékos emelkedéssel, 25 880 ponton fejezte be a kereskedést. A vezető részvények közül a Richter vitte a prímet, árfolyama szűk 5 százalékkal, 39 405 forintig menetelt. A Magyar Telekom 0,4 százalékos erősödéssel 930 forintra drágult, a 35 milliárd forintos piaci forgalomból több mint 10 milliárdot magára vállaló Mol pedig 0,1 százalékos többlettel, 22 310 forinton fejezte be a kereskedést. A blue chipek közül egyedüliként a 13 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP esett vissza, mégpedig 0,2 százalékkal, 9640 forintra. A második számú gyógyszervállalat kevésbé volt kelendő: az Egis közel 1 százalékkal, 19 500 forintra emelkedett.
A második vonalban szereplő részvények többsége erősödött, ezt az is jelzi, hogy a Bumix 0,7 százalékos pluszt produkált. A nyertes oldalra került például a Graphisoft, amelynek kurzusa a Nemetschek által pénteken bejelentett 2273 forintos kiszorítási árfolyam szintjéig, vagyis több mint 3 százalékkal emelkedett. A cégtárs papírjaira is volt kereslet, a Graphisoft Park másfél százalékos emelkedéssel zárt. Volt azonban példa kiábrándító teljesítményre is, ide sorolható a több mint 540 millió forintos forgalomban 3,6 százalékkal süllyedő Danubius, de gyengüléssel végzett a Elmű és a Freesoft is.
