BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Japánt és Európát súlyozza felül az MKB-alap

2007. május 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

MKB Kaleidoszkóp néven új zártvégű garantált alapot indít az MKB Alapkezelő, amelynek hozama részvénypiacoktól függ, mégpedig 40 százalékban a Nikkei–225 japán indextől, 40 százalékban a DJ EuroStoxx 50 európai indextől, 10-10 százalékban pedig a Nasdaq amerikai technológiai mutatótól és a hongkongi Hang Sengtől. Ha ezen indexkosár hozama negatív lesz, akkor a hozam nulla; ha 0 és 20 százalék között alakul, akkor ebben a tartományban viszont végig fix 20 százalékot (mintegy évi 6,22 százalék) kapnak a befektetők, pontosabban ennek egy később megállapítandó részesedési rátával korrigált részét. Húsz százalék feletti indexnövekedés esetén pedig az adott növekményt kapják, szintén a részesedéssel korrigálva. A jegyzés május 21-től június 22-ig tart, évi 10 százalékos kamatnak megfelelő diszkontárfolyamon.
Az MKB Hozam Expressznél egyébként, melynek jegyzése május elejéig tartott, 110 százalék volt a részesedési ráta, az év elején indult Pagoda II.-nél pedig 140 százalék. A tavaly őszi Pagoda I.-é valószínűleg rekord a garantált alapok történetében, 180 százalék. Persze ezek a fontos, de az alapot nem egyedül jellemző mutatók nagyon függnek az adott konstrukciótól is (ha van minimális hozam, akkor például rendszerint jóval alacsonyabbak), valamint az induláskori piaci körülményektől, így a múltbeli adatok nem jelentenek sokat a jövőbeli alapokra nézve.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet