BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erőre kaphat a Nabucco

2007. május 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gázellátás biztonságáról beszélt pénteken Bakuban az MTI tudósítójának Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója, aki elmondta azt is, hogy Magyarország számára a biztonságot elsősorban az tudja megteremteni, ha minél több forrásból érkezik gáz az országba.
A Mol első számú vezetője Göncz Kinga külügyminiszter kíséretében érkezett Azerbajdzsánba.
A Mol Kazahsztánban azt vizsgálja, hogy milyen formában is tudna bekapcsolódni a szénhidrogének kitermelésébe és kutatásába, illetve másik célja vizsgálni, hogy a közép-ázsiai gázt milyen formában lehetne Európába szállítani. A Nabucco vezeték kapcsán a fő kérdés az, hogyan jön össze az a gázmennyiség, amit tartósan szállítani tudna, hogy a vezetéképítés gazdaságos lehessen. Hernádi szerint Oroszország, Kazahsztán és Türkmenisztán napokban kötött megállapodása válasz lehet erre a kérdésre. A Mol tevékeny szerepet játszik mind a Nabucco, mind a Kék Áramlat vezetékkel kapcsolatos tervek megvalósításában, többek között hamarosan létrehozza a nemzetközi Nabucco társaságot is, amelynek vezetője már meg is kapta kinevezését.
Megfigyelők szerint a mostani nyilatkozat tükrözi azt, hogy az orosz–kazah–türkmén megállapodással a Mol számára is sokkal esélyesebbnek tűnik a Nabucco megvalósulása, és ezáltal nagyobb erőfeszítést is hajlandó tenni.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet