BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengébb lett a forint

2007. május 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap 247,90-248,10 forinton kezdett az euró, a szerdai forintgyengülés tehát először úgy tűnt, nem folytatódik. Később azonban az egész régióban gyengültek a devizák, ennek eredményeként délután 248,60-248,70 forintra erősödött az euró. Devizakereskedők szerint ma felélénkülhet a piac, a Központi Statisztikai Hivatal ugyanis reggel teszi közzé a legfrissebb bérstatisztikát, ami befolyásolhatja a jegybank következő kamatdöntését. (Ha kedvező számok látnak napvilágot, akkor lazítás, azaz kamatcsökkentés mellett dönthetnek a jegybankárok.)
Az állampapírok másodlagos piacán a rövid oldalon 4–7 bázisponttal nőttek a referenciahozamok, míg az éven túli papírok esetében stagnálást, illetve minimális süllyedést jegyeztek fel. Jelentős érdeklődés mellett zajlott a Államadósság-kezelő Központ tegnapi aukciója. A hat hónapos kincstárjegyekből felkínált 30 milliárd forintos mennyiségre az elsődleges forgalmazók összesen közel 125 milliárd forintos ajánlatot tettek. A kibocsátó a jelentős érdeklődés dacára – a keddi aukcióval ellentétben – nem emelte a kibocsátandó mennyiséget. Az elfogadott hozamok 7,51 és 7,61 százalék között szóródtak, az átlag 7,59 százalék lett.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet