Tegnap délelőtt eseménytelenség jellemezte bankközi devizapiacot, a „szokásos reggeli motoszkán” kívül nincs semmi érdekes – állapította meg Kolba Miklós, az ING szakembere. Ez pontosabban annyit jelent, hogy az eurókurzus 247,80 és 248,00 forint között mozgott, szemben a múlt pénteki 248 feletti szintekkel. A szakember elmondta: viszonylag alacsony és nyugodt forgalomban a délután folyamán ingadozva erősödött tovább a forint. Attól függően változott az árfolyam, hogy forintot vásárló vagy eladó befektető kötött üzletet. A dollár jegyzése a reggeli 183,20-ról 182,80 forintig süllyedt. Kolba jelezte, hogy a csütörtökön megjelenő, a jövő hétfői kamatdöntést az elemzők szerint alapvetően befolyásoló bérstatisztika megjelenéséig nem várható nagyobb elmozdulás.
Az előző kereskedési nap után tegnap egy emelkedő benchmark kivételével stagnáltak, illetve 3–5 bázisponttal lefelé korrigáltak a hozamok az állampapírok másodlagos piacán.
