BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új csúcson zárt a BUX

2007. május 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapesti börze irányadó mutatója kezdettől fogva fokozatosan erősödött, a kereskedés végén már előző napi értékénél másfél százalékkal magasabban állt. Az emelkedés végén a BUX új történelmi csúcson, 26 246,70 ponton zárt. Az emelkedésben oroszlánrészt vállalt a 46,7 milliárd forintos összforgalom több mint 40 százalékát adó Mol. Az olajpapír látványos, több mint háromszázalékos erősödéssel egészen 23 350 forintig jutott. A 14 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP-részvények árfolyama 0,7 százalékkal, 9850 forintra hízott, a Richter pedig 2 százalékot meghaladó drágulással, 37 935 forinton kötött ki. A vezető papírok közül a tegnap megjelent gyorsjelentésében eredménycsökkenésről beszámoló Magyar Telekom volt a kakukktojás, árfolyama 0,4 százalékkal, 1041 forintra csökkent. Bár erősödést ért el, mégsem tudott 20 ezer forint fölé kerülni az Egis, a 0,6 százalékos többlet 19 905 forintos végeredményhez volt elég.
A második vonalban szereplő papírok esetében már vegyesebb volt a kép. A pozitív hírek közé sorolandó a Rába 0,5, illetve a Fotex és a – negyedéves beszámolójában jelentős profitnövekedésről beszámoló – Graphisoft három százalék fölötti erősödése. Gyengült viszont utóbbi cégtársa, a Graphisoft Park-papírok jegyzése záráskor 2 százalékos mínuszt mutatott, és olcsóbb lett az FHB és a Synergon is. Az említett árfolyam-változások nyomán a Bumix 0,7 százalékos javulással, 2975 ponton fejezte be a kereskedést. A nap nyertese az Exbus lett 4,6 százalékos erősödéssel, a legrosszabb teljesítmény – közel 3,7 százalékos gyengülés – pedig az Elmű nevéhez fűződik.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet