BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenegyezer feletti OTP-célárak

2007. május 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelenlegi árfolyam emelkedését valószínűsítő OTP-elemzések kerültek napvilágra tegnap. A Raiffeisen úgy véli, valójában 2010-re válik el, sikeres volt-e az OTP terjeszkedése, ekkora derül ki, hogy a bankcsoport mennyire hatékonyan tudja integrálni szerzeményeit. Az OTP kilátásaival kapcsolatban azonban összességében – a 11 511 forintos célárból is ítélve – alapvetően optimista az elemzés, ezért korábbi tartás ajánlását vételre módosította.
A UBS is kedveli az OTP-t, bár a svájci cég nyereségvárakozásai a menedzsment előrejelzésétől 10-15 százalékkal elmaradnak, de a külföldi bankház ezzel együtt is a legattraktívabban árazott kelet-közép-európai banknak tartja.
Ráadásul azt a lehetőséget sem zárja ki, hogy a befektetők egyre inkább beárazzák majd egy potenciális kivásárlás lehetőségét. Az USB célára így 11 200 forint. Az OTP két héttel ezelőtti nagybefektetői prezentációja óta egyre-másra jönnek ki pozitív előrejelzések a cégről, úgy látszik, eléggé meggyőző lehetett ott a menedzsment.
A hazai Cashline viszont szembe megy az árral: „Ne várj a tízezres OTP-re, adj el most!” című elemzésében azt mondja, a jövő heti gyorsjelentés nemcsak a hazai üzletmenet lassulását tükrözheti, hanem arra is rávilágíthat, hogy még egy-másfél évet kell várni arra, hogy az orosz és ukrán leányok igazi növekedési sztorija kirajzolódjon. Ráadásul szerinte a felvásárlási történetet is korai még elővenni. A várhatóan egy számjegyű negyedéves OTP-növekedéshez az Erste 25 vagy a Raiffeisen 55 százalékos növekedését állítja kontrasztnak.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet