BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fedre vártak, a Ciscót adták

2007. május 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyitás után – a későbbi Fed-döntés miatt – kivárás jellemezte az amerikai tőzsdéket.
Bár az elemzők egyöntetűen arra számítottak, hogy a Fed magyar idő szerint kora esti döntésével nem változtatja meg az irányadó kamatszintet, a befektetők óvatosan ténykedtek. Ennek megfelelően csekély gyengüléssel nyitottak a főbb indexek, de a vállalati mezőnyben voltak kiemelkedő és kiábrándító teljesítmények egyaránt. Utóbbiak közül a Cisco Systems emelhető ki, a világ legnagyobb hálózatieszköz-gyártója ugyanis gyenge növekedési kilátásokról számolt be, amit több mint 6 százalékos süllyedéssel „díjaztak” a piaci szereplők. A kereskedés elején felszállóágban lévő részvények között volt például az IBM, amely a Goldmann Sachs felminősítésének köszönhette a jó rajtot.
Az öreg kontinensen a bányaágazat szolgáltatta az izgalmakat, jelesül a Rio Tinto és a BHP Billiton bányaóriások esetleges egyesüléséről szóló hír, amely az érintett cégek árfolyamát jelentősen erősítette. Jól szerepelt a kiváló számokat tartalmazó gyorsjelentését tegnap bemutató francia BNP Paribas, míg szektor- és versenytársa, a Société Générale veszített értékéből.
A dollár kicsit gyengült, az euróhoz mért kurzus 1,3530-ról 1,3550-re változott, majd az amerikai fizetőeszköz e szint körül ingadozva várta a Fed döntését.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet