BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rövidebbre veszi a K&H Fix Plusz 18

2007. május 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eddig jellemző 3-4 évnél számottevően rövidebb, két év egy hónapos futamidővel kínálja a Fix Plusz-sorozat tizennyolcadik tagját a K&H Alapkezelő. Míg elődje, a sorozat tizenhetedik tagja a télen húsz energetikai részvény hozamából kínált részesedést, most 50 százalékban egy európai blue chip-index (a Dow Jones Euro Stoxx 50), 50 százalékban pedig ázsiai indexek (10-10 százalékban Nikkei–225, MSCI Taiwan, MSCI Singapore Cash, Hang Seng Index, Hang Seng China Enterprises) határozzák majd meg a végső hozamot. A minimumhozam 8 százalék lesz (évi 3,77 az alapkezelő számítása szerint), a maximális hozam pedig 35 (évi 15,52) százalék lehet. (Ha viszont nem a hivatalos futamidőre, hanem a pénzáramlásokat követve a jegyzés június 8-i utolsó napjától a tényleges kifizetés 2009. július 29-i dátumáig számolunk, akkor 15,04 százalék.) A részesedés az indexkosár növekményéből 70 százalék, vagyis az indexkosár emelkedésének 70 százalékát kapják kézhez a befektetők (ha az a minimum- és maximumhozam közé esik). A maximális érték eléréséhez így az indexkosár értékének 50 százalékkal kell emelkednie a futamidő alatt. A jegyzés egyébként május 7-től június 8-ig tart, közben diszkontárfolyamot alkalmaznak, amely évi 6,75 százalékos kamatnak felel meg.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet