BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Opcióval megspékelt kötvény a Raiffeisennél

2007. május 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Raiffeisen Trend III. néven harmadszor bocsát ki olyan kötvényt a bank, amelynek kamatozása az euró/forint árfolyam függvénye. Az első fél évre mindenképpen évi 9 százalék időarányos része jár, utána, azokra a napokra, amelyeken az MNB hivatalos euró/forint keresztárfolyama nem lép ki a 239 és 275 forint közötti sávból, szintén évi 9 százalékot fizetnek, az esetleges többi napra viszont nem jár kamat. (Mindez 360 napos évvel számolva.) A 10 ezer forintos névértékű papír félévente fizet, futamideje három év, lejárata 2010. június 4-e, a jegyzés pedig május 31-ig tart.
Az egyes garantált befektetési alapokkal távoli rokonságban álló, opciószerű fűszerezésű kötvények első sorozatát tavaly május végén, 5,9 milliárd forint értékben és 8,5 százalékos maximális kamattal, második sorozatát pedig augusztus végén 4,5 milliárdért, 10 százalékos kamattal bocsátották ki. Az előbbi akkor fizeti a magas kamatot, ha az euró 286 forint alatt marad (ellenkező esetben mindössze 0,1 százalékot). Az utóbbi a futamidő végén fizet kamatot, egy összegben, amit alighanem a kamatadó miatt vezettek be és aukción árusították augusztus utolsó napjaiban jegyzés helyett. Hogy milyen rendszer szerint jár a kamat, azt az interneten már nem lehetett megtudni, sem a bank honlapján, sem a Magyar Tőkepiacban, sem a BÉT-en, sem a PSZÁF oldalain, de még a Google sem segített.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet