A Gardénia közgyűlésének a szokásos napirendi pontokon túl a veszteségrendezés volt a fő programja, 1,2 milliárd forintos alaptőkéjét – nyilván főleg a korábbi és tavalyi veszteségek miatt – ötödére, 240 millió forintra szállította le. Az eddig 500 forintos névértékű részvények is 100 forintosakká válnak, ha a cégbíróság a változást bejegyzi. Az elfogadott, IFRS szerinti konszolidált mérleg egyébként 429 millió forintos adózott veszteséget mutat.
Ezen kívül a társaság a veszteségrendezés jegyében az eddigi 1,063 milliárdos negatív eredménytartalékot csökkenti egyrészt a tőkeleszállítás 960 milliós összegével, másrészt jóváírja ezen a soron a 388 milliós tőketartalékot is, a mutatványnak köszönhetően így eredménytartaléka pozitívvá válik. A közgyűlés felhatalmazása alapján az igazgatóság 2009. április 30-ig összesen legfeljebb 50 százalékkal, azaz 120 millióval készpénzes alaptőke-emelésről is dönthet.
