Az árfolyamsáv eltörlésével kapcsolatban elhangzott csütörtöki pénzügyminiszteri nyilatkozat (amely szerint nem tabu téma az ingadozási sáv eltörlése, de a konklúzió az, hogy marad a sáv) nem gyakorolt hosszú távú hatást a forint piacára. Bár a beszólás nyomán az euró árfolyama 245,50 forintig esett, de később korrigált. Péntek reggel már 246 forinton jegyezték a közös devizát. A pénteki kereskedés nyugalmasan telt, pozíciózárásokon kívül nem sok minden történt, így az euró árfolyama alacsony forgalomban piaczárásig az említett szint körül mozgott. Izgalmasabb volt viszont a dollár helyzete, a kiábrándító tengerentúli makroadatok miatt a dollár történelmi mélypontra süllyedt az euróval szemben, így a hazai piacon is ismét 180 forintra esett a zöldhasú kurzusa a korábbi 181 forintos szintről. Az állampapírok másodpiacán eltérő irányba mozdult a két oldal, a diszkontkincstárjegyek referenciahozama a stagnáló hat hónapos papír kivételével 3 bázisponttal emelkedett, míg az éven túli papírok benchmarkja 1–4 bázisponttal csökkent.
