BUX 139434.00 0,09 %
OTP 45410 0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eredményboom a Genesisnél?

Gyors és családias hangulatú közgyűlésen ezúttal néhány részlet is kiderült a napelembizniszről a Genesis közgyűlésén.

2007. május 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy fél tucat részvényes elég volt ahhoz, hogy a 3,4 milliárd forintos alaptőke 85,8 százaléka képviseltesse magát a Genesis Energy Befektetési Nyrt. (korábban Novotrade) éves közgyűlésén. A tavaly jelentősen megugró, mintegy 1,4 milliárd forintos veszteség ellenére a kevés egybegyűltnek igen tetszetős jövőképet vázolt fel a menedzsment. A 2006-os esztendőről elég volt annyi, hogy az a megújulásra való felkészülés éve volt, amikor is a korábbi vagyonelemek kivásárlása is lezajlott, az elhatárolt veszteség pedig jól jön majd akkor, ha a tervek megvalósulnak.
A felépíteni kívánt, vékonyfilm-technológiával készülő napelemeket gyártó három üzem (Magyarországon, Spanyolországban és Szingapúrban) 2010-ben ugyanis a tervek szerint mintegy 49 milliárd forintos bevételt és 14 milliárd forintos (!) eredményt jelentene a cégnek. Az optimizmust nemzetközi felmérések is alátámasztják, ezek szerint az iparág középtávon jelentős növekedés elé néz. A napelembizniszt ezért Rényi Gábor elnök-vezérigazgató hosszú távon komoly jövedelemtermelő képességgel rendelkező üzletként jellemezte. A még fel nem épült gyárak kapacitásának jelentős része szerinte szándéknyilatkozatok formájában már most le van kötve.
A hazai és a spanyol beruházásról heteken belül újabb információk láthatnak napvilágot, hamarosan ugyanis döntés születhet arról, hogy az egyenként 100 MPw kapacitású üzemek felépítését támogatják az adott országok állami szervei. Június végéig kiderülhet, hogy a spanyolok a 100 millió eurós beruházáshoz mennyivel járulnak hozzá – a maximum 40 százalék lehetne. A magyar szervektől tíz évre szóló adómentességet már kapott a Genesis, de további kedvezményeket remél, erről a döntés szintén hamarosan várható. A mintegy másfél év alatt felépülő üzem először ott valósul majd meg, ahol a döntés kedvező lesz. Ha mindkét kormányzat támogatásra méltónak ítéli a projektet, a második üzem felépítése 3-4 hónappal később indulhat. Ezek alapján 2008 végén, 2009 elején már működhetnének a gyártósorok – ha nem is teljes kapacitással.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet