Bár péntek délelőtt még pluszban volt a Budapesti Értéktőzsde indexe, kora délután esésbe váltott, amiben vélhetően szerepe volt a kiábrándító amerikai adatok nyomán a világ részvénypiacain kialakuló eladási hullámnak. A BUX végül 25 424,80 ponton fejezte be a múlt hét utolsó kereskedési napját, ami 0,1 százalékos süllyedést takar. A vezető részvények felemásan szerepeltek: a közgyűlését aznap tartó OTP árfolyama több mint egy százalékkal, 9302 forintra gyengült 9,7 milliárd forintos forgalomban, a Richter pedig 1,1 százalékos süllyedést követően 37 500 forinton kötött ki. Ezzel szemben a Mol-papírok 1,1 százalékkal, 22 305 forintig kapaszkodtak, a Magyar Telekom pedig egy százalékkal, 1059 forintra erősödött. Az Egis kimondottan rossz napot fogott ki, amit szűk kétszázalékos süllyedés, illetve az így elért 21 620 forintos záróár tükröz.
Az alsóházba tartozó részvények többsége is eladósorban volt, ezt mutatja a Bumix 0,5 százalékos visszaesése is. A kivételek közé tartozott például az FHB, a jelzálogbank jegyzése 1,2 százalékkal, 2280 forintra emelkedett, az Amerikából új megrendelést kapó Rába papírja 0,6 százalékos plusszal ünnepelte a friss üzletet. Ezzel párhuzamosan a Fotex másfél százalékos mínuszt volt kénytelen elkönyvelni, a Danubiust 1 százalékkal kényszerítették lejjebb, de jókora eséssel zárt az econet.hu, a Zwack és az Állami Nyomda is.
