BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan a Magyar Telekom-osztalék

2007. április 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megszavazta az igazgatóság részvényenként 70 forintos osztalékjavaslatát a Magyar Telekom közgyűlése csütörtökön Budapesten – írta az MTI. Az adózott eredményből így 72,993 milliárd forintot kifizet, 15,405 milliárd forintot pedig eredménytartalékba helyez a társaság, a kifizetés kezdete május 24-e. Christopher Mattheisen elnök-vezérigazgató a tavalyi évről szóló beszámoló ismertetésekor kifejtette: a vállalat pénzügyi helyzete megengedi, hogy továbbra is nyitott legyen cégek felvásárlása iránt belföldön és a régióban egyaránt, konkrét terveket viszont nem vázolt fel.
Megvesztegetés gyanújával folyik vizsgálat a Magyar Telekom ellen az Egyesült Államokban – írta csütörtöki számában a Financial Times. A cikk szerint az amerikai értékpapír-felügyelet, a SEC vizsgálódik, amihez együttműködést kért a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletétől is. Ez utóbbit a PSZÁF megerősítette a hírügynökségnek. A Magyar Telekom vezetői szerint az újság megállapításai túlzóak, az írás újdonságot nem tartalmaz, és emlékeztetnek arra is, hogy a telefoncég maga kérte az amerikai felügyelet vizsgálatát.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet