Remekül kezdte a csütörtöki kereskedést a BUX, de a reggel feljegyzett 25 903 pont végül a napon belüli maximumot jelentette. Az irányadó index egy erőtlen próbálkozástól eltekintve fokozatosan veszített értékéből, ennek pedig 0,6 százalékos süllyedés lett az eredménye. A vezető négyes fogat tagjai közül egyedül a Mol tudott mosolyt csalni a befektetők arcára, kurzusa 10,7 milliárd forintos forgalomban 0,7 százalékkal, 22 060 forintra emelkedett. A 13 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP ugyanakkor visszacsúszott a szerdai csúcsokról, a 9400 forintos záróérték egyszázalékos mínuszt jelent. A Magyar Telekom 0,6 százalékos mínuszt hozott össze, 1049 forint volt az utolsó ára. A Richter piacát domináló eladók több mint két százalékkal kényszerítették lejjebb a gyógyszerpapír árfolyamát. Az ágazat másik képviselője viszont az ellenkező utat választotta, az Egis árfolyama 0,2 százalékos többlettel, kereken 22 ezer forinton állapodott meg.
A Fotex és az FHB lefelé tartott, míg a Danubius másfél százalékos, a Rába pedig csekélyke többlettel erősítette a kisebb cégekre létrehozott Bumix indexet. A nyertesek között volt az Állami Nyomda, amely szűk 3 százalékos pluszt halmozott fel, az áramcégek közül pedig az Elmű 2,3, az Émász pedig 1,2 százalékos drágulással.
