BUX 139434.00 0,09 %
OTP 45410 0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Régi-új ingatlancég a tőzsdén

2007. április 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ingatlanhasznosító lett az Agrimill-Agrimpex Nyrt.-ből, miután a tegnapi közgyűlésen új névről és új tevékenységi körről is döntöttek a részvényesek. A cégben közvetve 99,63 százalékos tulajdonos Investor Zrt.-nek köszönhetően, sem ennek, sem pedig a papíronként bruttó 400 forintos osztaléknak az elfogadása nem okozhatott nehézséget.
Az egykor a malomiparban és keveréktakarmány-ágazatban érdekelt Agrimill-Agrimpex 2004-ben strukturálta át tevékenységét, jelentős gabonatárolói kapacitást épített ki, megerősítette a HAM-LET-termékekről ismert puffasztottgabona-üzletágát (ezt nemrég eladta), és úgy döntött, hogy ingatlanvagyona hasznosítására koncentrál. Egy évvel később a fő tulajdonos nyilvános vételi ajánlattal 99 százalék fölé növelte tulajdoni hányadát, de úgy döntött: a részvényeket nem vezeti ki a tőzsdéről.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet