Ingatlanhasznosító lett az Agrimill-Agrimpex Nyrt.-ből, miután a tegnapi közgyűlésen új névről és új tevékenységi körről is döntöttek a részvényesek. A cégben közvetve 99,63 százalékos tulajdonos Investor Zrt.-nek köszönhetően, sem ennek, sem pedig a papíronként bruttó 400 forintos osztaléknak az elfogadása nem okozhatott nehézséget.
Az egykor a malomiparban és keveréktakarmány-ágazatban érdekelt Agrimill-Agrimpex 2004-ben strukturálta át tevékenységét, jelentős gabonatárolói kapacitást épített ki, megerősítette a HAM-LET-termékekről ismert puffasztottgabona-üzletágát (ezt nemrég eladta), és úgy döntött, hogy ingatlanvagyona hasznosítására koncentrál. Egy évvel később a fő tulajdonos nyilvános vételi ajánlattal 99 százalék fölé növelte tulajdoni hányadát, de úgy döntött: a részvényeket nem vezeti ki a tőzsdéről.
