A Budapesti Értéktőzsdén jó hangulatban indult a kereskedés, a reggeli órákban 25 688 pontig szaladt a BUX index. Később egy hullámvölgy következett, ám délután megemberelte magát, és 25 605 ponton zárt. A csekélynek mondható 0,3 százalékos többletet elsősorban az OTP hozta össze, a bankpapír 9 milliárd forintos forgalomban két százalékot meghaladó mértékben történelmi rekordra, 9500 forintra drágult, amiben vélhetően szerepet játszott a Citigroup OTP-papírokra vonatkozó kedvező elemzése is.
Kisebb mértékben, de a Magyar Telekom is hozzájárult az irányadó mutató erősödéséhez, a távközlési társaság részvényeinek árfolyama 0,5 százalékos emelkedést követően 1055 forinton állapodott meg. A másik két blue chip ugyanakkor az ellentétes irányt választotta, közülük is a Richter részvényeseinek volt oka az aggodalomra, a gyógyszerpapír 2,1 százalékos eséssel, bőven 39 ezer forint alatt fejezte be a napot. A Mol piacán is kisebb eladói nyomás alakult ki, a kurzus 0,5 százalékkal, 21 895 forintra gyengült.
A gyógyszerszektort képviselő másik céget, az Egist is inkább adták a befektetők, aminek 2 százalékos süllyedés, 21 950 forintos záróár lett a következménye. A kisebb és közepes kapitalizációjú cégek teljesítményét tükröző BUMIX index 0,4 százalékos emelkedése részben a Fotex-árfolyam 1,5 százalékos erősödése miatt következhetett be, de az FHB szűk 1, a Danubius bő 2 százalékos drágulása is felfelé húzta, míg az Egis inkább az ellenkező irányba terelte.
