BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Magyar Telekom drágult

2007. április 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a nyitáskor még úgy tűnt, hogy a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe korrigálja a hétfői süllyedést, ám az erősödéssel kezdő mutató fokozatosan veszített előnyéből a nap során. Záráskor már csak 25 519 ponton állt az index, a napi mélyponthoz közel eső érték fél százalékkal múlja alul a hétfői végeredményt. A vezető részvények közül egyedül a Magyar Telekom tudott csekély mértékű erősödést felmutatni, ezzel pedig 1050 forintos záróárat elérni. Sokáig az OTP nyújtott támaszt a BUX-nak, ám a végére elfáradt a bankpapír, így – 15,1 milliárd forintos forgalomban – a 9300 forintos, stagnálást jelentő szinten kötött ki. A Mol és a Richter piacán az eladók diktáltak, az olajrészvény bő egyszázalékos süllyedéssel, kereken 22 ezer forinton fejezte be a napot, a gyógyszercég jegyzése pedig 39 570 forintig hanyatlott, vagyis 1 százalékkal gyengült. A szektortárs Egisnek sem ment jól a sora, a 0,4 százalékos árfolyamcsökkenés nyomán 22 400 forintról indul ma.
A legfontosabb Bumix-tagok az Egishez hasonlóan veszítettek értékükből. A Fotex árfolyama 900 forint alá került, az FHB 0,8 százalékos visszaeséssel keserítette el befektetőit, de a Rába 1 forintos, stagnálásnak megfelelő többlete sem adott okot az örömre. A Danubius viszont a nyertesek szűk táborát gyarapította 0,5 százalékos drágulásával. A közgyűléseket tegnap letudó áramtársaságok közül az Elmű árfolyama nem változott, az Émász viszont 1 százalékos értékvesztést volt kénytelen elkönyvelni.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet