A tavalyi közgyűléshez hasonlóan az egyik kistulajdonos, Kaposszerdahely önkormányzata az idén is előállt a végelszámolás ötletével az EHEP-közgyűlésen, ám mivel az ötlet most sem szerepelt a napirenden, a közgyűlés azt nem tárgyalhatta. A kérdést rendre feltevő befektető véleménye szerint a cég nem teljesíti az alapításkor megfogalmazott célokat. (Az EHEP az Első Hazai Energiaportfólió Kft. jogutódjaként alakult át energiapapírokba fektető portfóliótársasággá, a cégbe mintegy tíz évvel ezelőtt önkormányzatok apportáltak az államtól kapott áram- és gázrészvényeket, amelyekért EHEP-részvényeket kaptak.) A jelenlévők elfogadták a tavalyi számokat, illetve megszavazták, hogy a korábbi mínusz után a 2006-os évben elért 5,8 millió forintos nyereségből idén sem fizetnek osztalékot.
