BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcs után lejtmenet

2007. április 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénteki csúcsról tegnap visszaesett a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója. Bár a rajt után újabb rekord nézett ki, ám hamar alábbhagyott a lelkesedés, a kereskedés döntő részét a negatív tartományban töltötte az index, amely a várakozásoknak megfelelő kamatöntésre nem reagált. A záró szakasz végén 25 658 ponton állt a mutató, ami határozott gyengülést jelent az előző naphoz viszonyítva. A süllyedés előidézésében az OTP és a Magyar Telekom volt a ludas, a bankpapír ugyanis 29 milliárd forintot megközelítő forgalomban 1,6 százalékkal, 9300, a távközlési részvény pedig két százalékkal, 1048 forintra gyengült. A Mol piacán 7,8 milliárd értékű kereskedésben kiegyenlített küzdelem volt, az árfolyam ugyanis 5 forinttal emelkedett, ami gyakorlatilag stagnálásnak felel meg. Sokkal meggyőzőbb volt a Richter, egyszázalékos emelkedéssel 50 forintra megközelítette a 40 ezer forintos szintet. Szektortársa, az Egis mérsékelt erősödést ért el, ami 22 500 forintos záróárat eredményezett. Az alsóház mutatója, a Bumix nem erősödött, de legalább nem is gyengült. Az értékét alapvetően meghatározó papírok közül a Rába szűk egyszázalékos többletet ért el, az FHB 0,3 százalékkal, a Danubius pedig 0,7 százalékkal tudott erősödni, miközben a Fotex kétszázalékos mínuszt volt kénytelen elkönyvelni. A vesztesek táborát gyarapította emellett a Synergon és a TVK, előbbi 1 százalék alatti, utóbbi ennél nagyobb mértékű értékvesztést szenvedett el. Az áramszolgáltatók egymással szembe mentek, az Elmű drágult, míg az Émász, ha csekély mértékben is, de gyengült.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet