A pénteki csúcsról tegnap visszaesett a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója. Bár a rajt után újabb rekord nézett ki, ám hamar alábbhagyott a lelkesedés, a kereskedés döntő részét a negatív tartományban töltötte az index, amely a várakozásoknak megfelelő kamatöntésre nem reagált. A záró szakasz végén 25 658 ponton állt a mutató, ami határozott gyengülést jelent az előző naphoz viszonyítva. A süllyedés előidézésében az OTP és a Magyar Telekom volt a ludas, a bankpapír ugyanis 29 milliárd forintot megközelítő forgalomban 1,6 százalékkal, 9300, a távközlési részvény pedig két százalékkal, 1048 forintra gyengült. A Mol piacán 7,8 milliárd értékű kereskedésben kiegyenlített küzdelem volt, az árfolyam ugyanis 5 forinttal emelkedett, ami gyakorlatilag stagnálásnak felel meg. Sokkal meggyőzőbb volt a Richter, egyszázalékos emelkedéssel 50 forintra megközelítette a 40 ezer forintos szintet. Szektortársa, az Egis mérsékelt erősödést ért el, ami 22 500 forintos záróárat eredményezett. Az alsóház mutatója, a Bumix nem erősödött, de legalább nem is gyengült. Az értékét alapvetően meghatározó papírok közül a Rába szűk egyszázalékos többletet ért el, az FHB 0,3 százalékkal, a Danubius pedig 0,7 százalékkal tudott erősödni, miközben a Fotex kétszázalékos mínuszt volt kénytelen elkönyvelni. A vesztesek táborát gyarapította emellett a Synergon és a TVK, előbbi 1 százalék alatti, utóbbi ennél nagyobb mértékű értékvesztést szenvedett el. Az áramszolgáltatók egymással szembe mentek, az Elmű drágult, míg az Émász, ha csekély mértékben is, de gyengült.
