BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megrótták az alapkezelők majdnem felét

2007. április 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF határozatban figyelmeztetett kilenc alapkezelőt, a működő cégek felét-harmadát a jogszabályok betartására (Európa, Inter-Európa, K&H, OTP, Aegon, Budapest, Generali, MKB, Raiffeisen), közülük az utóbbi ötre 200-200 ezer forintnyi – kis értékűnek számító – bírságot is kiszabott. A határozatokban egységesen az szerepel, hogy a cégek a jövőben maradéktalanul tegyenek eleget a kezelt portfóliók teljesítményének bemutatására vonatkozó jogszabályi előírásoknak, és a jövőben havi jelentéseiket az előírásoknak megfelelő tartalommal nyújtsák be a felügyeletnek. A további indoklást a szervezet mellőzte.
Tény, hogy az alapkezelők havi jelentései körül nagy a káosz, rendkívül különböző a tartalmuk. Van, amelyik mérlegszerű számhalmaz, és van, amelyiket szöveges magyarázatok és ábrák színesítenek. Más külön jelentést készít a törvény szellemében és külön egy ügyfélbarátabb – és reklámízűbb – hírlevelet, egyesek heti jelentést vagy elemzést is publikálnak. Megint más az interneten nem közli a jelentéseket, ami pedig már lassan-lassan általánosnak tekinthető, ha nem is kötelező.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet