A forint pénteken kiköszörülte a szerdai csorbát. A hét utolsó tőzsdenapján a bankközi nyitásakor 245,50 forinton jegyezték az eurót, szemben az előző nap délutáni 246,50 forint körüli szintekkel. Alapvetően külső tényezők álltak a forinterősödés hátterében, igen komolyan emelkedett ugyanis a zloty, a szlovák korona árfolyama, de feljebb került a feltörekvő piacok többi képviselője, a török líra és dél-afrikai rand is. Később nem volt nagyobb mozgás; az eurókurzus ugyan rövid időre 245,80 forintra izmosodott, de visszatért a korábbi pozícióba. Geszti Pál, az ING devizakereskedője jelezte, erős irányban 245 az ellenállás, a gyengébbikben pedig a 248,20 forintos szint jelentett erős támaszt, de a zéróhoz közelítő forgalomban egyik határ tesztelésére sem került sor.
Bár a piac arra számít, hogy a jegybank monetáris tanácsának mai ülésén nem módosítja a kamatot, akadnak, akik vágást jósolnak. A jegybankárok döntésétől függően negatív és pozitív irányba egyaránt elmozdulhat a forint árfolyama. A dollár jegyzése a nemzetközi piacokon alig változott az euróval szemben, péntek délután 1,3605-nél járt a kurzus, így a bankközin 180,50 forintot adtak érte. Az állampapírok másodlagos piacán egy irányban mozdultak a hozamok, 2–7 bázispontos süllyedéssel zárták a hét utolsó napját.
