Bár a nyugat-európai indexek a budapesti kereskedés végén negatív tartományban mozogtak, a magyar részvénypiac irányadó indexe erősödött. A BUX kora délutánig fokozatosan emelkedett, majd alábbhagyott a lendület, a nap során 25 415 pontos szinten tetőző mutató végül egyszázalékos többlettel, 25 228 ponton végzett. A 22 400 forinton stagnáló Mol kivételével a blue chipek impozáns teljesítményt nyújtottak. Az OTP nem elsősorban az egyszázalékos drágulása és 9119 forintos záróára miatt, hanem 9208 forintos történelmi csúcsával és óriási, közel 40 milliárd forintos forgalmával érdemel kiemelt figyelmet. (Sokszor a BÉT napi forgalma sem közelíti meg ezt az értéket.) A vezető papírok közül egyébként a Richter produkálta a legnagyobb áremelkedést, árfolyama 2,8 százalékkal, 37 815 forintra ugrott, a Magyar Telekom pedig 1,4 százalékkal, 1032 forintra hízott. Az Egis tegnaptól már a 120 forintot érő osztalékszelvénye nélkül forgott, ám ez nem okozott változást, a kurzus ugyanis 22 150 forinton kötött ki, ott, ahol egy nappal korábban.
Az alsóház képviselői kevésbé voltak elemükben, ami abból látszik, hogy a Bumix enyhén negatívban végzett. Bár a Rába és a Synergon árfolyama mérsékelten erősödött, a 0,7 százalékkal süllyedő FHB, illetve a lefelé korrigáló Fotex teljesítménye ellentétes irányba hajtotta a kis mutatót, nem beszélve arról, hogy a Danubius is a negatív irányba tartott.
