BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alapkezelői szolgáltató központok Budapesten?

Külföldi alapkezelők adminisztrációját végző szolgáltató központokat csábítana Budapestre a Bamosz, a lépéshez azonban egyelőre hiányzik a megfelelő hazai jogszabályi környezet.

2007. április 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új tagokat is beválasztott a vezetőségbe a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarorlszági Szövetségének közgyűlése. Az elnöki teendőket a nemrég más területen elhelyezkedő Holtzer Péter helyett Nagy Zoltán viszi tovább (IE Befektetési Alapkezelő), a tagok közül új még Kocsis Bálint (Aegon) és Szalai Sándor (OTP) is, maradt viszont Cseh György (CIB).
Amint a szervezet régi-új főtitkárától, Temmel Andrástól megtudtuk, az utóbbi időben a Bamosz főleg a törvényalkotásban, a Tpt. módosításaiban vett részt, valamint nemrég módosította saját teljesítménybemutatási normáit is. A szervezet egyik célja a jövőben az lesz, hogy Budapesten egyfajta befektetésialap-szolgáltató központ jöhessen létre. A nagy nemzetközi befektetésialap-kezelők ugyanis sokszor kiszerveznek egyes adminisztratív, nyilvántartási tevékenységeket más, erre szakosodott társaságok számára, például Luxemburgban, Írországban.
Az ottani kapacitások azonban már meglehetősen szűkössé váltak, a munkaerő pedig sokkal drágább, mint nálunk. Így lenne rá esély, hogy a hasonló tevékenységek egy részét Budapestre tereljék, ha ehhez sikerül megfelelő jogszabályi környezetet teremteni nálunk, és az ottani, adminisztrációra szakosodott cégeket idevonzani. Mindeközben a Magyarországon tevékenykedő nemzetközi cégeknél koncentrációs folyamatok figyelhetők meg, vagyis egyes tevékenységeket külföldi központokba visznek át, így a hazai alapkezelők számára is egyfajta fennmaradási lehetőség lenne a kiszervezésekben való részvétel.
A Bamosz egyébként egyesületi formában működik, körülbelül évi 60 millió forintos költségvetéssel – tudtuk meg. Az új elnökség egyik feladata lesz a szervezet átalakítása is, egy nagyobb létszámú elnökség bővebb feladatkörrel működne. A jelenlegi elnökségbe ugyanis nem sikerült mindig minden alapkezelőnek tagot delegálnia. (Az eddigi „klaszterrendszerben” a tagokat öt csoportba rendezték a kezelt vagyon nagysága alapján, és minden csoport delegálhatott egy tagot.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet