BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Látványos Fotex-drágulás

2007. április 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető európai és a régiós börzékkel együtt gyengült kedden a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója. A BUX a mínuszos startot követő lejtmenet nyomán egészen a zárásig 25 ezer pont körül ingadozott, végül 9 ponttal e szint alatt zárt. A hétfőhöz képest 0,7 százalékos indexsüllyedésért elsősorban a Mol a felelős, az olajpapírok árfolyama ugyanis 10 milliárd forintot meghaladó forgalomban több mint másfél százalékkal, 22 400 forintra esett. A 15 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP-részvények minimális – 15 forintos – gyengüléssel zártak, így a kurzus még kilencezer forint felett maradt. Szintén veszített értékéből a Richter, a hanyatlás 36 785 forintnál ért véget, ami 0,8 százalékkal marad el az egy nappal korábbi záróértéktől. Örülhettek viszont a Magyar Telekom részvényesei, a távközlési papír a blue chipek között egyedüliként bő 1 százalékos pluszt termelt, így 1018 forintról kezdi a mai kereskedést. Az Egis piacán is az eladók diktálták a tempót, ennek eredményeként a kisebbik gyógyszercég jegyzése 0,7 százalékkal, 22 150 forintra esett vissza.
Bár utóbbi cég gyengülése nem tett jót az alacsonyabb forgalmú papírok teljesítményét jelző Bumixnak, ennek ellenére a BUX „kistestvére” fél százalékkal, 2959 pontra emelkedett, elsősorban a Fotex szárnyalása miatt. A vagyonkezelő társaság árfolyama 2,5 milliárd forintos forgalomban 4,6 százalékkal, 902 forintra ugrott. Emellett a Danubius 1,3 százalékos erősödése is segítette a Bumix növekedését. A vesztes oldalon kapott viszont helyet egyebek mellett a Synergon, illetve a Rába, előbbi fél-, utóbbi pedig 2 százalékos mínusszal fejezte be a napot.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet