Egyedül a dollár nemzetközi porondokon bekövetkező gyengülése emelhető ki a bankközi devizapiac pénteki eseményei közül. A deviza euróhoz mért árfolyama kétéves mélypontra süllyedt, átszakítva a korábban erős támasznak tartott 1,3480-as szintet. Pénteken egész nap 1,35 felett tartózkodott az árfolyam, s a délutáni, a várakozásoknál jobb makroadatra is gyengült a dollár. Szakértők szerint rövid távon továbbra is a zöldhasú értékvesztése valószínűsíthető, a következő határ a történelmi csúcsnak tekinthető 1,3670-es jegyzés lehet.
A budapesti bankközi piacon az említett – kora délutáni – amerikai közzétételt követően minimális forgalomban a 246 forint feletti korábbi szintről 245,30 forintig gyengült az euró, a dollárért pedig 181,50 forintot adtak. Bár a dollárgyengülés megmozgatta a feltörekvő piaci devizákat, Geszti Pál, az ING szakembere jelezte, az utóbbi időszakban az invesztorok elfordultak a feltörekvő piacoktól, köztük a forinttól is. Március közepétől, amikor az eurókurzus 250-ről a 244–245 forintos tartományba gyengült, elsősorban a dollár euróhoz viszonyított ingadozása, illetve néhány régiós hír mozgatja a forint árfolyamát. Ennek következményeként az elmúlt szűk egy hónapban nagyjából sávkereskedés folyt a bankközi devizapiacon. Az állampapírok másodlagos piacán visszafogott emelkedéssel telt a hét utolsó napja, a benchmarkok 1–5 bázisponttal emelkedtek.
