BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol volt a kakukktojás

2007. április 12. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mérsékelt visszaeséssel zárta a csütörtököt a budapesti börze irányadó indexe. A nap során két alkalommal minimális pluszba lendülő mutató a kereskedés végén
24 298 ponton állt, ami félszázalékos mínuszt jelent az előző naphoz képest. A blue chipek a több mint hétmilliárd forint értékben gazdát cserélő, csekély többlettel 21 500 forintra dráguló Mol-papírok kivételével gyengültek. A szerdán jelentősen erősödő Magyar Telekom korrigált, másfél százalékos süllyedéssel, 985 forinton fejezte be a napot. Az OTP jegyzése 12 milliárdot megközelítő forgalomban 0,2 százalékkal, 8667 forintig ereszkedett, a Richter-részvényekre pedig 37 645 forinton kötötték az utolsó tranzakciót, ez pedig 0,7 százalékos esést takar. A szektortárs ennél gyengébb produkciót nyújtott, az Egis kurzusa több mint 1 százalékkal, 21 960 forintig hanyatlott.
Az kisebb papírok között valamivel jobb volt a helyzet, a Bumix ugyan-is, ha a minimális mértékben is, de pluszban fejezte be a napot. Ebben fontos szerepe volt az egyik legfőbb komponens, az FHB kiváló szereplésének, a jelzálogbank papírjai egymilliárd forintot túllépő kereskedésben 2,4 százalékkal drágultak. Az utóbbi napok sztárja, az Émász ott folytatta, ahol abbahagyta, 2,6 százalékkal, 23 100 forintra erősödött. A nyertesek között volt továbbá a Fotex, igaz, csak 0,3 százalékos emelkedést ért el, ami 818 forintos végeredményt jelentett. A másik oldalon foglalt viszont helyet például a Rába és a Synergon, előbbi 1,4, utóbbi 1,1 százalékot veszített értékéből.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet