BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fél áron kelt el a Pagoda a tőzsdén

2007. április 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tőzsde tegnap 11 óra 35 perctől a kereskedés végéig eltörölte az MKB Pagoda Tőkegarantált Alap befektetési jegyeire az árajánlatokra vonatkozó korlátozást. A dolog előzménye, hogy mivel már régen nem kötöttek a papírra üzletet, a nap elején nem volt bázisáruk, így történhetett, hogy 5885 forinton született rájuk üzlet közel két és fél millió forint értékben.
(Egyébként ha a vevő magasabb ajánlatot visz ugyan be a rendszerbe, de az eladó alacsonyabbat, akkor az eladói oldal árán kötik az üzletet.) Ez közel 48 százalékos árzuhanást jelent az előző kötéshez képest. Az alap, amelynek hozama távol-keleti részvénypiacok teljesítményétől függ, egyébként az adatok szerint jól teljesít, egy jegyre jutó nettó eszközértéke augusztus vége óta több mint 20 százalékkal emelkedett, így a kötés nagy valószínűséggel tévedésből születhetett.
A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségét (TEBÉSZ) korábban megkereste egy hasonló helyzetben levő befektető – mondta el lapunknak Dióslaki Gábor, a szervezet elnöke. Ő a nyertes oldalon állt valamely hasonló ügylet során, és arról kért állásfoglalást, hogy követelhetnek-e tőle ilyen esetben bármit is (az nem derült ki, hogy nála milyen papírról volt szó). A TEBÉSZ ismeretei szerint jogi úton nem lehet a vevővel szemben követelést támasztani, a tőzsdei ügyletek nem semmisíthetők meg. Más kérdés, hogy a pórul járt eladó, ha bizonyítani tudja, hogy brókere hibázott, tőle kártérítést követelhet. Hasonló eset egyébként korábban is fordult már elő, például valaki a darabszámot és az árat keverte össze...

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet