BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter húzta a mutatót

2007. április 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Folyamatos emelkedéssel telt a hét első tőzsdenapja a BÉT-en, amelynek eredményeképpen az irányadó index egyszázalékos pluszban, 24 195,51 ponton zárt. A mutató erősödése elsősorban a Richternek volt köszönhető, a gyógyszerpapír kurzusa ugyanis szűk három százalékkal, 37 500 forintra emelkedett. A Magyar Telekom papírjai óriási, hatmilliárd feletti forgalomban bő két százalékkal, 977 forintra drágultak, míg az idei terveit tegnap megerősítő OTP jegyzése 8650 forintra gyarapodott. A blue chipek közül a Mol volt az egyedüli kivétel, a közel ötmilliárd forint értékben gazdát cserélő olajrészvények valószínűleg a fekete arany áresésével összefüggésben fél százalékkal, 21 400 forintra gyengültek. A Richter szektortársát sem szerették a befektetők: az Egis piacán kialakult eladói nyomás 0,7 százalékos árfolyamcsökkenést eredményezett. A kisebb forgalmú papírok közül az Émász teljesítményét mindenképpen meg kell említeni: az áramszolgáltató társaság részvényeinek árfolyama három százalékot meghaladó mértékben, 21 700 forintra emelkedett, ami történelmi csúcsot jelent. A másik áramcégnél fordított volt a helyzet, az Elmű 0,6 százalékkal, 32 000 forintra esett vissza. Lejtőn töltötte a napot egyebek mellett a Synergon és a Graphisoft Park is, ezzel szemben a Rába kétszázalékos pluszt ért el, az FHB pedig 2190 forinton stagnált.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet