BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cseh ajánlás román befektetési jegyekre

2007. április 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai uniós csatlakozás után feltehetően újabb lendületet kap a romániai privatizáció, amiből a külföldi befektetők is profitálhatnak. A közvetlen részvénybefektetés mellett érdemes lehet az ottani értékpapírpiac egyik sajátos jellegzetessége, a SIF-ek – a tőzsdére bevezetett befektetési alapok – jegyeinek vásárlásán is elgondolkodni.
Az utóbbiak az elmúlt időszakban ugyan jelentősen felértékelődtek, de még mindig komoly emelkedési potenciállal lehet számolni – véli a cseh Wood & Company. A brókercég optimizmusát elsősorban arra alapozza, hogy ismét előtérbe kerül majd a tőzsdén keresztül végrehajtott magánosítás, amiből pedig ezek az alapok komoly mértékben kivehetik részüket. A befektetési jegyekkel ugyan a kockázat diverzifikálható, azonban néhány dologra érdemes figyelni. Ezek az alapok ugyanis tőzsdén jegyzett részvények mellett egyéb társaságok tulajdonrészével, valamint kockázati tőkebefektetésekkel egyaránt foglalkoznak. Emiatt nehéz megítélni a tényleges eszközértéket, hiszen a portfólió számos befektetése – ezeket az alapokat előre leosztott vagyonelemekből hozták létre – illikvid vagy nehezen értékesíthető. Érdemes figyelni az alapkezelők eltérő stratégiájára is, van, ahol a likviditásra, van, ahol az átláthatóságra helyezik a hangsúlyt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet