BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint jól fogytak a kincstárjegyek

2007. április 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 12 hónapos diszkontkincstárjegyek csütörtöki aukcióján a meghirdetett 40 milliárd forintra 125 milliárdnyi ajánlatot nyújtottak be az elsődleges forgalmazók. A kibocsátó ezért emelt a téten – immáron harmadszor a héten –, és végül 50 milliárd forint értékben fogadott el ajánlatokat. A hozamok 7,30 és 7,50 százalék közt szóródtak, az átlag 7,47 százalék volt, ami megegyezett a szerdai másodpiaci referenciahozammal. A másodlagos állampapírpiacon az optimizmus jegyében telt a nap: a hozamok 1–6 bázisponttal csökkentek.
Alacsony forgalom mellett minimálisan gyengült a forint. Nem történik semmi – fogalmazott reggel az egyik kereskedő a bankközi nyitása után, érzékeltetve a piaci eseménytelenséget. Az euró 245,80 forinton kezdte a csütörtöki kereskedést, ami leheletnyi erősödést jelentett a szerdai záráshoz képest. Később kicsit gyengült a magyar deviza, ennek nyomán 246 fölé kúszott az euró árfolyama. A kereskedők a hosszú hétvégében láthatnak valami esélyt a mozgásra, a rövid pozíciók zárása nyomán ugyanis enyhén gyengülhet a régió. A dollár napja jóval izgalmasabban telt, a nemzetközi piacokon az euróhoz mért kurzusa 1,3430-ig gyengült. Ebből adódóan a budapesti piacon 183,10 forintra esett a zöldhasú árfolyama a korábbi 184 forint feletti szintekről.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet