BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az érdeklődés a külföldi papírok iránt

2007. április 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az, hogy március második felében jó ideig szünetelt a közvetlen bérelt vonali kapcsolat, nem befolyásolta a forgalmat: a Deutsche Börse (DB) és a BÉT-en keresztül a Xetrához csatlakozó hazai brókercégek között rekordot hozott a külföldi értékpapírok volumene – derül ki a hazai tőzsde statisztikájából. (Úgy tudjuk, az ügyfelek a kapcsolat változásából nem nagyon vettek észre semmit.) A 2003. augusztusi bevezetés óta idén márciusban volt a legmagasabb a forgalom, mintegy 61 millió euró értékben bonyolított le üzleteket együtt a Buda-Cash, a Concorde, az Erste, az IEB és az OTP.
A negyedéves adatokat összevetve még inkább jelentős a januárban kezdődött fellendülés, hiszen az első két hónap is 47, illetve 45 milliót hozott. A statisztikai adatok alapján a kötésszám is bővült, de leginkább az üzletek nagyságrendje ugrott meg, egy-egy kötésben átlagosan 47 ezer euró értékben forogtak értékpapírok. A külföldi instrumentumok iránt egyébként ennél valójában nagyobb az érdeklődés, hiszen több hazai brókercég közvetlenül ajánl elérést a nemzetközi piacokhoz, így nemcsak az európai, hanem az amerikai börzék is elérhetők. (Az internetnek köszönhetően itthonról akár külföldi diszkontbrókereknek is adhatunk megbízást.)

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet