BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ugrottak a kicsik

2007. április 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Optimista hangulatban telt a tegnapi kereskedés a parketten. A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, bár jól kezdett, kora délutánra veszített előnyéből, ám a 23 655 pontos záróértéke még így is 0,4 százalékos többletet takar. A vezető papírok a 7,3 milliárd forintos forgalomban 0,6 százalékkal, 8449 forintig süllyedő OTP kivételével erősödtek. A legjobban a 17 milliárd forint értékben gazdát cserélő Mol szerepelt: több mint 1 százalékos emelkedéssel 21 540 forinton kötött ki. A Magyar Telekom 1 százalékot javított, ma 953 forintról rajtol. A gyógyszerpapírok eltérő irányban mozdultak, a Richter 0,9 százalékos többletet halmozott fel, míg az Egis 1,7 százalékkal gyengült, így előbbi kereken 35 000, utóbbi pedig 20 785 forinton kötött ki.
Az alsóházban több részvény is vaskos erősödést produkált. Közülük is a Rába nyújtotta a legemlékezetesebb teljesítményt, a gépipari részvény egymilliárd forint értékű kereskedésben bő 4 százalékkal, 1520 forintra drágult. Követője is akadt, jelesül a Synergon, amely 3,8 százalékos drágulással 30 forinttal a Rába záróértéke alatt fejezte be a napot. Erősödött az FHB és a TVK is, mindkét papír kurzusa fél százalékkal kapaszkodott feljebb. Mindez nem volt elegendő ahhoz, hogy a Bumix a fő mutatónál jobb eredményt érjen el, az utóbbi index mozgását meghatározó részvények közül ugyanis többen visszahúzó erőt jelentettek. Gyengült többek között a Pannonplast, a Danubius, illetve az Állami Nyomda.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet