BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hét százalékkal drágult az FHB

2007. április 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde indexe jó kezdést követően pozitív tartományban volt a nap folyamán, végül 23 554 ponton zárt, ami 0,6 százalékkal haladja meg a pénteki eredményt. A vezető részvények felemás teljesítményt nyújtottak. Az emelkedésben a Richter játszotta a főszerepet, a gyógyszerpapír 34 700 forintig menetelt, ez pedig 3,6 százalékos drágulásnak felel meg. A Magyar Telekom 0,6 százalékot tett hozzá előző kereskedési napon elért záróértékhez, vagyis 943 forinton végzett. A másik két blue chip közül a Mol ellentétes irányba húzta az indexet, az olajpapír jegyzése közel 4 milliárd forintos forgalomban 0,5 százalékkal, 21 300 forintig süllyedt; a 12 milliárd forint értékben gazdát cserélő bankpapírok pedig 8500 forinton stagnáltak. Az Egis nem tudta követni szektortársát, árfolyama ugyanis 0,3 százalékos veszteséggel, 21 140 forinton kötött ki. Első látásra az alsóház képviselői iránt jóval nagyobb kereslet mutatkozott, a teljesítményüket tükröző Bumix ugyanis az irányadó mutatót jóval meghaladó, bő 1 százalékos többlettel fejezte be a hétfői kereskedést. Utóbbi index erősödése azonban leginkább egy részvénynek volt köszönhető: az FHB kurzusa vélhetően a VCP befolyásszerzése nyomán emelkedett hét százalékot meghaladó mértékben.
A többi meghatározó Bumix-tag közül a TVK másfél százalékos pluszt tudott felmutatni, míg a már említett Egisen kívül gyengült a Fotex is, árfolyama 1,7 százalékkal, 796 forintra esett.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet